Гранти Culture Bridges у цифрах
Грантові конкурси програми Culture Bridges закінчились – настав час підбити підсумки майже дворічного шляху. Ділімось цікавою статистикою, які країни були найзатребуванішими серед наших заявників, які сектори культури та креативних індустрій найпоширеніші та які області України проявили найбільшу активність у наших конкурсах.
Перший конкурс грантової програми Culture Bridges було відкрито 22 листопада 2017 року. Заявники могли обирати серед трьох категорій: міжнародна мобільність, проекти національної та міжнародної співпраці. Останній, шостий конкурс Culture Bridges закрився 11 квітня 2019 року. За цей час за трьома грантовими категоріями ми отримали 2,006 заявок. Із них ми пітримали 120 заявок, хоча спочатку планували профінансувати тільки 96. З-поміж усіх зареєстрованих заявок лише 60% пройшли технічній відбір. Найпоширеніша помилка тих, хто не подолав етап технічного відбіру, — надання неправильних супровідних документів або ж їх відсутність.
Порада
Під час підготовки заявки на грантову програму ретельно прочитайте конкурсні документи та перевірте заповнену заявку на відповідність усім критеріям.
Більше дізнатися про підтримані проекти можна у розділі Новин та Результатів.
Проекти міжнародної мобільності
Заявники категорії Міжнародної мобільності подали проекти подорожей до всіх 28 країн ЄС, а найпопулярнішими напрямками стали Велика Британія, Німеччина та Польща. Із цих же трьох країн заявники найчастіше подавали проекти мобільності до України. В останньому конкурсі міжнародної мобільності ми отримали найбільше заявок від аплікантів з країн ЄС. Ми пов'язуємо це із тим, що українські організації частіше стали запрошували до себе іноземців.
Порада
Пам'ятайте, що проекти міжнародної мобільності часто можуть реалізовуватись у двох напрямках – до ЄС та до України. Завдяки гранту міднародної мобільності ви можете запросити до вашої організації режисера, художника, куратора диригента, тренера, тощо.
У категорії міжнародна мобільність програма Culture Bridges профінансувала 87 проектів із загальним бюджетом у майже 178 тисяч євро. Заяники цієї категорії представляли всі сектори культури та креативних індустрій. Лідерами за представленням стали: візуальне, перформативне та аудіовізуальні мистецтва, фестивалі, а також креативні хаби і платформи взаємодії. Найменше заявок надійшло від предтавників сектору мода, архіви, медіа та ремесела.
Проекти національної співпраці
Конкурси проектів національної співпраці відкривалися кожні півроку. Загалом за результатами трьох конкурсів ми отримали 515 заявок, з яких профінансували 16 проектів із загальним бюджетом майже 140 тисяч євро.

Апліканти конкурсу представляли усі області України, окрім АР Крим. Найактивнішими областями за кількістю поданих заявок стали Київська, Львівська та Донецька, а от партнерів найчастіше заявники шукали в Одеській, Івано-Франківській та Харківській областях.
Головне завдання грантів національної співпраці – збільшення партнерств серед організацій культури всередині України. Обов'язковою умовою конкурсу була реалізація спільних проектів партнерами із несуміжних областей України. Недотримання даної вимоги стало однією з найчастіших причин невдачі під час технічного відбору.

Найбільшу кількість проектів заявники планували реалізувати у секторах: культурна спадщина, фестивалі, креативні простори та платформи взаємодії.
Проекти міжнародної співпраці
Загалом за три конкурси проектів міжнародної співпраці ми отримали 398 заявок, з яких бльшість надійшла саме від українських організацій. Серед європейських країн, що подавали заявки на конкурси, найактивнішими були Велика Британія, Польща та Німеччина.
Фестивалі, креативні простори та платформи взаємодії, візуальне мистецтво - найпопулярніші сектори серед заявлених проектів. А от у яких секторах реалізувалися підтримані проекти, дивіться на слайді нижче.

Загалом у цій категоії програма Culture Bridges підтримала 17 проектів із загальним бюджетом майже 460 тисяч євро.
Порада
У майбутніх грантових програмах радимо бути активнішими представникам секторів мода, архіви, медіа та архітектура.